-
Menu
-
Materiały opatrunkowe
-
-
-
-
-
-
-
Opatrunki na rany
- Opatrunki antybakteryjne ze srebrem
- Preparaty do odkażania ran
- Opatrunki hydrożelowe płynne i stałe
- Opatrunki indywidualne
- Opatrunki piankowe
- Opatrunki hydrokoloidowe
- Opatrunki foliowe i siatkowe
- Opatrunki silnie absorpcyjne
- Opatrunki z miodem Manuka
- Opatrunki silikonowe na blizny
- Opatrunki alginianowe
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Rękawiczki, odzież medyczna i obłożenia
-
-
-
-
-
Odzież chirurgiczna i zabiegowa
-
-
-
-
-
-
Odzież i pościel dla pacjenta
-
-
-
-
-
Podkłady i prześcieradła jednorazowe
-
-
-
-
-
-
Odzież chirurgiczna i zabiegowa
-
-
-
-
-
Obłożenia operacyjne
-
-
-
-
Iniekcja, narzędzia i akcesoria medyczne
-
-
-
Igły i strzykawki
-
-
-
-
-
-
Kaniule (wenflony)
-
-
-
Cannula Plast
-
-
-
-
-
-
-
Zestawy zabiegowe i operacyjne
-
-
-
-
-
Materiały szewne
-
-
-
-
-
Biomateriały do implantacji
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Dezynfekcja, sterylizacja
-
-
-
-
-
Dezynfekcja powierzchni
-
-
-
-
-
-
Dezynfekcja rąk i skóry
-
-
-
-
-
-
Dezynfekcja narzędzi, pościeli i bielizny
-
-
-
-
-
-
Mycie i pielęgnacja medyczna
-
-
-
-
-
-
-
-
Uzupełnienie dezynfekcji
-
-
-
-
Specjalizacje
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
/kompresjoterapia/
-
-
-
-
-
-
Nietrzymanie moczu
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Pieluchy anatomiczne
-
-
-
-
-
Podkłady higieniczne
-
-
-
-
-
Majtki siatkowe i wkłady chłonne
-
-
-
-
-
Pielęgnacja specjalistyczna
-
-
-
-
Higiena i środki czystości
-
-
-
-
-
Kosmetyki do pielęgnacji i mycia ciała
-
-
-
-
-
Ręczniki i mydła
-
-
-
-
-
-
-
Pojemniki na odpady medyczne
-
-
-
-
-
Pozostałe produkty
-
-
-
Opatrunek z miodem Manuka – jak z niego korzystać? Jak często zmieniać? Opinie i oceny
![Opatrunek z miodem Manuka – jak z niego korzystać? Jak często zmieniać? Opinie i oceny Opatrunek z miodem Manuka – jak z niego korzystać? Jak często zmieniać? Opinie i oceny](https://www.matopat24.pl/img/ybc_blog/post/manuka_naglowek.jpg)
Opatrunek z miodem Manuka stosuje się do różnego rodzaju ran – skaleczeń i otarć, zranień chirurgicznych, poparzeń, odleżyn, a także owrzodzeń. Jakie właściwości ma medyczny miód Manuka? Jak często zmieniać nasączone nim opatrunki? Podpowiadamy.
Jak robić opatrunki z miodu Manuka?
Miód Manuka jest stosowany zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Dużą popularnością na rynku medycznym cieszą się w szczególności opatrunki z miodem Manuka, przeznaczone do opatrywania różnego rodzaju ran (w tym także ran przewlekłych, zakażonych, o dużym wysięku lub nieprzyjemnym zapachu). Opatrunek jak plaster miodu, zapewnia ranie odpowiednio wilgotne środowisko, a jednocześnie, chroni ją przed drobnoustrojami. Dużą zaletą jest również brak przywierania, dzięki czemu zmiana opatrunku na nowy jest bezbolesna.
Jak zrobić opatrunek jak plaster miodu? Opatrunek z miodem Manuka należy dopasować do rozmiaru rany i następnie, umieścić go na jej powierzchni. Jeśli powierzchnia rany jest duża, można ułożyć opatrunki jeden obok drugiego lub przyciąć je i dopasować. W zależności od rodzaju rany i poziomu wysięku warto zastosować także drugi opatrunek, np. foliowy lub absorpcyjny o silnie chłonnych właściwościach. Wtedy opatrunek znajdujący się bezpośrednio na ranie będzie przepuszczać wysięk do kolejnej warstwy.
Jak często zmieniać opatrunek?
Opatrunek jak plaster miodu należy zmieniać w zależności od wielkości rany, a także jej wysięku i obrzęku. W początkowych etapach leczenia może zajść konieczność wymiany opatrunku raz dziennie, natomiast w późniejszych – raz na tydzień. Jeśli po zaaplikowaniu opatrunku miejsce zranienia jest bolesne, zaleca się zaprzestanie stosowania wyrobu medycznego oraz przemycie rany roztworem soli fizjologicznej.
Opinie o opatrunkach z miodem Manuka
Opatrunki z miodem Manuka cieszą się bardzo dobrymi opiniami i są stosowane w profesjonalnych klinikach oraz szpitalach w całej Europie. Miód Manuka wykazuje silne właściwości antybakteryjne i przyspiesza gojenie skaleczeń, otarć, ran chirurgicznych, owrzodzeń i odleżyn. Opatrunek jak plaster miodu zapewnia wilgotne środowisko sprzyjające gojeniu, a także nie przylega do rany, dzięki czemu może być bezboleśnie zmieniony na nowy.
A co z przeciwwskazaniami do stosowania? Miód Manuka rzadko wywołuje uczulenia, ponieważ w procesie produkcji eliminowane są pyłki odpowiedzialne za reakcje alergizujące. Opatrunki z tym wyrobem można stosować u pacjentów z cukrzycą, nie mają one wpływu na poziom glikemii. Produktów z miodem Manuka nie powinny używać osoby, u których wystąpiła nadwrażliwość na jad pszczeli, olejek z drzewa herbacianego lub miód.
WARTO WIEDZIEĆ: kupując miód Manuka, należy zwrócić uwagę na to, czy dany produkt posiada stosowny certyfikat. Oryginalny miód Manuka przechodzi bowiem przez szereg różnych kontroli i testów jakości i dopiero gdy spełnia standardy, uzyskuje certyfikat na eksport. Dokument ten świadczy o oryginalności, zawiera także numer partii oraz informację o stężeniu substancji leczniczej – metyloglioksalu.
Gdzie kupić opatrunek z miodem Manuka? Jakie są jego ceny?
Opatrunki z miodem Manuka można kupić w aptekach oraz sklepach medycznych. Cena pojedynczego opatrunku siatkowego o rozmiarach 10x10 centymetrów wynosi niecałe 13 złotych. Tymczasem opatrunek alginianowy z miodem Manuka tej samej wielkości to wydatek rzędu prawie 40 złotych. Opatrunek wykonany z włókien alginianowych nasączonych miodem Manuka jest zalecany w leczeniu ran chirurgicznych, odleżynowych, owrzodzeniowych, oparzeniowych oraz wydzielających nieprzyjemny zapach.
W Matopat24 oferujemy kilka rodzajów opatrunków na bazie miodu Manuka, służą one przede wszystkim do opatrywania do ran martwiczych i wydzielających niemiły zapach, np. odleżyn, owrzodzeń i oparzeń. Polecamy delikatne opatrunki Actilite w rozmiarach 10x10 centymetrów oraz 10x20 centymetrów, a także opatrunki Activon Tulle dostępne w rozmiarach 5x5 centymetrów i 10x10 centymetrów. Są u nas dostępne także nowoczesne opatrunki Manuka Action Tube w postaci żelu. Opatrunek nakłada się bezpośrednio na rany, jest on zalecany przede wszystkim dla ran odleżynowych i owrzodzeniowych oraz zranień wydzielających nieprzyjemny zapach. Po aplikacji opatrunku można zastosować dodatkowo kompres chłonny. Jedna tubka (25 g) opatrunku z miodem Manuka kosztuje mniej niż 30 złotych.
Bardzo korzystne warunki do gojenia się rany tworzy także opatrunek alginianowy z miodem Manuka Algivon. Miękkie włókna dopasowują się do każdej, nawet najbardziej nieregularnej rany, kompleks Algivon pochłania wysięk i odprowadza wilgoć, co zapobiega maceracji brzegów rany. Poza przyspieszeniem procesu gojenia opatrunek jest także łatwy w użytkowaniu – dzięki temu, że nie przywiera on do rany, wymiana opatrunku przebiega szybko i bezboleśnie. Opatrunek Manuka Algivon jest przeznaczony do użytku w domu (np. po leczeniu chirurgicznym), w praktyce lekarskiej oraz w opiece długoterminowej. Produkt jest u nas dostępny w dwóch różnych wymiarach, a jego cena nie przekracza 40 złotych za sztukę.
![](https://www.matopat24.pl/img/ybc_blog/avata/1-q8eu85kfonove651.png)
Powiązane wpisy
Oparzenia należą do dramatycznych urazów, które mogą dotknąć każdego człowieka, a według statystyk, oparzeniom ulega 1% naszej populacji, z czego większość...
Rany towarzyszą człowiekowi przez całe życie. Są wynikiem urazów, skaleczeń, wypadków. Nie każde przerwanie ciągłości tkanki skórnej musi wiązać się z...
Ogień w ujęciu kulturowym symbolizuje energię i witalność, ale jest też przyczyną wielu katastrof tj. pożarów, wybuchów, które budzą grozę i przerażenie....
Słoneczna pogoda wpływa nie tylko na nasze samopoczucie, ale sprawia, że mamy więcej energii i chęci do działania. Niestety promieniowanie słoneczne, może...
Plastry lub opatrunki silikonowe wykorzystywane są w rehabilitacji blizn, a ich zadaniem jest redukcja barwy - wielkości zaczerwienienia blizny, zmniejszenia...
Twarz jest najbardziej narażona na działanie promieniowania słonecznego. Skóra na czole, pod oczami i na brodzie jest najczęściej narażona na szkodliwe...
Komentarze
Czy może uczulać okład z miodu.bardzo mnie swedzialo po opatrunku i zobaczyłam nawet stany ropne ktorych nie miałam
Replied by: Joanna On 2024-04-26
Witam. Czy przy rozległych owrzodzeniach zylnych można stosować opatrunki z miodem nauka i jakiego rodzaju.
Replied by: Joanna On 2024-03-06
Czy na rańy stopy cukrzycowej zagrazającej amputacją można stosować miód Manila?
Replied by: Joanna On 2024-02-07
Mam na pośladu otwór po ropiniu ok 3 cm średnicy trzy tygodnie było obkładane gazą nasączną braunolem rana jest czysta czy mogę teraz stosować plastry z miodem manuka .proszę o odpowiedź.
Replied by: Joanna On 2024-02-02
Czy przed nałożeniem plastra Manuka trzeba myć ranę odleżynową ( na pięcie) szarym mydlem i dezynfekować płynem antyseptycznym..
pozdrawiam Barbara J.
Replied by: Joanna On 2022-11-16
Czy opatrunek alginianowy z miodem Manuka mozna tezn stosowac na ranki u niemowlaka? noworodek zostal zakazony gronkowcem zlocistym na porodöwce .Jest to szczep ORSA. Matka z dzieckiem przebywa we szpitalu jest zalamana, bo lekarze tylko stosuja nowe antybiotyki. Proszeporadzic i odpisac czy do Niemiec motna zamöwic te opatrunki?
Za odpowiedz dziekuje serdecznie z göry
Malgorzata
Replied by: Joanna On 2022-03-10
Witam , mam chorego ojca ,chlonniak z duzych komórek. Ma duza ranę na nodze .Do tej pory opatrunki z srebrem plus opatrunki wiążące bakterie są stosowane .Czy taki opatrunek z miodu manuka jest odpowiedni dla pacjenta onkologicznego.Dziekuje za podpowiedź. Pozdrawiam
Replied by: Joanna On 2021-11-16
Borykam się z odleżyna na kości ogonowej u leżącej od ośmiu lat chorej. Czy opatrunki x miodem manuks pomoże nam. Mogę prosić o wskazówki jak dalej postępować.
Replied by: Joanna On 2021-11-12
Zadaj pytanie lub napisz komentarz