Plastry silikonowe na blizny. Czym są i jak działają? Gdzie i za ile można je kupić?

274 Wyświetleń

Plastry silikonowe na blizny stosuje się w leczeniu wszystkich rodzajów blizn – zarówno pooperacyjnych, jak i po urazach czy też oparzeniach. Jak działają opatrunki silikonowe? Gdzie można je kupić w dobrej cenie? Podpowiadamy.

Plastry silikonowe na blizny – czym są?

Plastry silikonowe na blizny są przeznaczone do stosowania podczas leczenia wszystkich rodzajów blizn. Opatrunki silikonowe charakteryzują się dużą wygodą stosowania, a ich skuteczność została potwierdzona w licznych badaniach klinicznych. Jak działają plastry na blizny? Odpowiadamy na to pytanie poniżej.

Jak działają plastry i opatrunki silikonowe?

Silikonowe plastry na blizny izolują środowisko rany – z jednej strony chronią ją przed zanieczyszczeniami i utratą wody, a z drugiej – zapewniają odpowiednią wentylację oraz wilgotność, a więc warunki niezbędne do prawidłowego przebiegu procesu gojenia.
Plastry na blizny silikonowe charakteryzują się także doskonałą przyczepnością oraz dopasowaniem do anatomicznych kształtów ciała. Codzienne mycie opatrunku silikonowego odnawia jego właściwości użytkowe, dzięki czemu może on być wielokrotnie stosowany.
To nie koniec zalet plastrów na blizny. Opatrunek silikonowy na blizny, jeśli jest regularnie stosowany, prowadzi do wygładzenia blizny oraz zmniejszenia jej widoczności. Plastry silikonowe są wykorzystywane w medycynie, ponieważ są one biokompatybilne z ludzką skórą i nie uczulają ani nie podrażniają.

Plastry silikonowe na blizny – kiedy zacząć stosować? Wskazania i przeciwwskazania.

Plastry silikonowe mogą być stosowane zarówno na bliznach świeżych, jak i dojrzałych. Wskazania do ich użycia to blizny po urazach i oparzeniach, a także blizny po zabiegach chirurgicznych. W medycynie stosuje się powszechnie silikonowe plastry na blizny pooperacyjne, np. plastry na blizny po CC. Inne wskazania do zastosowania opatrunku silikonowego to:

  • przebyta abdominoplastyka;
  • przebyta operacja kardiologiczna;
  • przebyta operacja tarczycy.

Plastry silikonowe mogą być także używane zapobiegawczo, aby uniknąć nieprawidłowego bliznowacenia. Badania wykazały, że ich stosowanie zmniejsza ryzyko powstawania blizn przerostowych oraz keloidów.

Jakie są wskazania do używania plastrów silikonowych na blizny? Kiedy zacząć stosować?

Plaster silikonowy na rany można stosować, gdy jest rana zabliźniona i zagojona. W tym celu należy wyciąć odpowiednią wielkość plastra i przykleić go na bliznę. Zmiana opatrunku silikonowego jest bezbolesna, częstotliwość wymiany opatrunku na nowy zależy od ilości wysięku, najczęściej jest ona przeprowadzana co około 3 do 5 dni.

Jakie są przeciwskazania do stosowania silikonowych plastrów na blizny?

Plastrów silikonowych na blizny nie należy stosować na rany otwarte, niezagojone, sączące oraz w przypadku, gdy u chorego wystąpiła choroba dermatologiczna, która uniemożliwia stosowanie wyrobów na bazie silikonu.

Ile kosztują opatrunki silikonowe i gdzie można je kupić?

Opatrunki silikonowe są dostępne w internetowym sklepie medycznym matopat24.pl. Ceny zaczynają się już od około 66 złotych za sztukę. Markę Matopat wyróżnia bardzo dobra jakość wyrobów oraz szybka wysyłka. Po otrzymaniu produktów takich jak silikonowy opatrunek na blizny Codosil Adhesive czy też silikonowy opatrunek do rehabilitacji blizny pod piersią oraz po cesarskim cięciu Codosil Adhesive Breast można od razu zacząć terapię i przyspieszyć gojenie.

Pytania i komentarze

Bądź pierwszym, który napisze recenzję!

Zadaj pytanie lub napisz komentarz

Aby wysłać zaakceptuj powyższą zgodę.

Uzupełnij wszystkie obowiązkowe pola.

Zadaj pytanie autorowi artykułu lub skomentuj go