-
Menu
-
Materiały opatrunkowe
-
-
-
-
-
-
-
Opatrunki na rany
- Opatrunki antybakteryjne ze srebrem
- Preparaty do odkażania ran
- Opatrunki hydrożelowe płynne i stałe
- Opatrunki indywidualne
- Opatrunki piankowe
- Opatrunki hydrokoloidowe
- Opatrunki foliowe i siatkowe
- Opatrunki silnie absorpcyjne
- Opatrunki z miodem Manuka
- Opatrunki silikonowe na blizny
- Opatrunki alginianowe
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Rękawiczki, odzież medyczna i obłożenia
-
-
-
-
-
Odzież chirurgiczna i zabiegowa
-
-
-
-
-
-
Odzież i pościel dla pacjenta
-
-
-
-
-
Podkłady i prześcieradła jednorazowe
-
-
-
-
-
-
Odzież chirurgiczna i zabiegowa
-
-
-
-
-
Obłożenia operacyjne
-
-
-
-
Iniekcja, narzędzia i akcesoria medyczne
-
-
-
Igły i strzykawki
-
-
-
-
-
-
Kaniule (wenflony)
-
-
-
Cannula Plast
-
-
-
-
-
-
-
Zestawy zabiegowe i operacyjne
-
-
-
-
-
Materiały szewne
-
-
-
-
-
Biomateriały do implantacji
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Dezynfekcja, sterylizacja
-
-
-
-
-
Dezynfekcja powierzchni
-
-
-
-
-
-
Dezynfekcja rąk i skóry
-
-
-
-
-
-
Dezynfekcja narzędzi, pościeli i bielizny
-
-
-
-
-
-
Mycie i pielęgnacja medyczna
-
-
-
-
-
-
-
-
Uzupełnienie dezynfekcji
-
-
-
-
Specjalizacje
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
/kompresjoterapia/
-
-
-
-
-
-
Nietrzymanie moczu
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Pieluchy anatomiczne
-
-
-
-
-
Podkłady higieniczne
-
-
-
-
-
Majtki siatkowe i wkłady chłonne
-
-
-
-
-
Pielęgnacja specjalistyczna
-
-
-
-
Higiena i środki czystości
-
-
-
-
-
Kosmetyki do pielęgnacji i mycia ciała
-
-
-
-
-
Ręczniki i mydła
-
-
-
-
-
-
-
Pojemniki na odpady medyczne
-
-
-
-
-
Pozostałe produkty
-
-
-
Przylepiec włókninowy a tkaninowy – zastosowanie i różnice. Gdzie je kupić i za ile?
Przylepiec odpowiada za to, aby opatrunek się nie przemieszczał. Wyrób medyczny zabezpiecza miejsce zranienia przed podrażnieniami oraz chroni przed dostaniem się do zaopatrzonej rany zanieczyszczeń. Czym różnią się przylepiec włókninowy i tkaninowy? Gdzie można je kupić w atrakcyjnej cenie? Podpowiadamy.
Przylepiec włókninowy i tkaninowy – czym się różnią?
Przylepiec włókninowy to najpopularniejszy rodzaj przylepca, szczególnie polecany osobom o wrażliwej skórze. Zastosowany w przylepcu klej minimalizuje ryzyko powstania podrażnień, pozwala także na bezbolesne usunięcie. Inne cechy charakterystyczne przylepca włókninowego to:
- możliwość przerywania rękami, bez użycia nożyczek;
- wykonanie z delikatnej włókniny, która dobrze przylega do skóry;
- wyposażenie w mikropory, które przepuszczają parę wodną i pozwalają skórze na swobodne oddychanie.
Przylepiec tkaninowy to przylepiec o większej rozciągliwości i bardziej odporny na mechaniczne uszkodzenia. Można go stosować w trudno dostępnych miejscach, takich jak np. pachwiny. Przylepce tkaninowe cechują się wysoką paroprzepuszczalnością oraz wysoką wygodą użytkowania – można je przerywać bez użycia nożyczek. Osobom o wrażliwej skórze polecane są modele wykonane z jedwabiu oraz wzbogacone tlenkiem cynku, który minimalizuje ryzyko powstania podrażnień oraz.
Zastosowanie przylepców
Przylepiec włókninowy stosuje się do podtrzymywania lekkich opatrunków i bandaży. Plaster przylepiec umożliwia wymianę gazową, a zastosowany w nim klej nie podrażnia skóry. Z włókniny produkuje się także przylepce chirurgiczne. Plaster chirurgiczny sprawdza się do mocowania instrumentów pomiarowych, sond, cewników, kaniuli itp. W sklepach medycznych dostępne są także gotowe zestawy takie jak np. przylepiec z opatrunkiem. Produkt ten jest zalecany do pokrywania ran pooperacyjnych.
Przylepiec tkaninowy jest przeznaczony do mocowania opatrunków i bandaży umiejscowionych w trudnych miejscach. Plaster materiałowy trwale mocuje opatrunek do skóry, dzięki czemu możliwe jest skuteczne zatamowanie krwotoku.
Poza przylepcem włókninowym i przylepcem tkaninowym, w sklepach medycznych dostępne są także przylepce papierowe ogólnego zastosowania. Służą one do mocowania różnego rodzaju opatrunków, a także stabilizacji drenów i przewodów.
Lekarze i pielęgniarki coraz częściej sięgają także po przylepiec silikonowy. Ten rodzaj przylepca jest przeznaczony dla pacjentów z delikatną lub uszkodzoną skórą. Służy do stabilizacji drenów, rurek nosowych, worków stomijnych oraz opatrunków. Zawarty w przylepcu silikonowym klej nie przykleja się do rękawiczek, skóry ani włosków. Jego dużą zaletą jest także możliwość wielokrotnej aplikacji w jednym miejscu.
Ile kosztuje przylepiec i gdzie go kupić?
Wysokiej jakości przylepce włókninowe, tkaninowe, jedwabne oraz silikonowe są dostępne w internetowym sklepie medycznym matopat24.pl. Ile kosztują? Cena zależy od rodzaju i rozmiaru przylepca. Modele włókninowe na szpulce to wydatek rzędu około 2-5 złotych za 1 sztukę, natomiast klasyczne plastry tkaninowe na szpulce kosztują około 3-8 złotych za 1 sztukę.
Specjalistyczny przylepiec z włókniny Plastopore kosztuje około 30-35 złotych za 1 opakowanie (w środku znajdują się 12, 22, 24 lub 44 sztuki przylepca), tymczasem przylepiec do mocowania opatrunków, sond oraz cewników Plastofilm to wydatek rzędu od 25 do 35 złotych (za 1 opakowanie, w którym znajduje się od 8 do 32 sztuk przylepca). Jeśli chodzi o modele wykonane z jedwabiu, ich cena wynosi około 50-60 złotych za opakowanie.
Poza klasycznymi przylepcami w matopat24.pl są dostępne także modele hipoalergiczne, przeznaczone dla pacjentów o wrażliwej skórze. Oferujemy także inne akcesoria medyczne, takie jak np. materiały opatrunkowe, preparaty na uszkodzenia skóry oraz narzędzia umożliwiające diagnostykę. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą internetowego sklepu medycznego!
Powiązane wpisy
Oparzenia należą do dramatycznych urazów, które mogą dotknąć każdego człowieka, a według statystyk, oparzeniom ulega 1% naszej populacji, z czego większość...
Rany towarzyszą człowiekowi przez całe życie. Są wynikiem urazów, skaleczeń, wypadków. Nie każde przerwanie ciągłości tkanki skórnej musi wiązać się z...
Ogień w ujęciu kulturowym symbolizuje energię i witalność, ale jest też przyczyną wielu katastrof tj. pożarów, wybuchów, które budzą grozę i przerażenie....
Słoneczna pogoda wpływa nie tylko na nasze samopoczucie, ale sprawia, że mamy więcej energii i chęci do działania. Niestety promieniowanie słoneczne, może...
Plastry lub opatrunki silikonowe wykorzystywane są w rehabilitacji blizn, a ich zadaniem jest redukcja barwy - wielkości zaczerwienienia blizny, zmniejszenia...
Twarz jest najbardziej narażona na działanie promieniowania słonecznego. Skóra na czole, pod oczami i na brodzie jest najczęściej narażona na szkodliwe...
Zadaj pytanie lub napisz komentarz