-
Menu
-
Materiały opatrunkowe
-
-
-
-
-
-
-
Opatrunki na rany
- Opatrunki antybakteryjne ze srebrem
- Preparaty do odkażania ran
- Opatrunki hydrożelowe płynne i stałe
- Opatrunki indywidualne
- Opatrunki piankowe
- Opatrunki hydrokoloidowe
- Opatrunki foliowe i siatkowe
- Opatrunki silnie absorpcyjne
- Opatrunki z miodem Manuka
- Opatrunki silikonowe na blizny
- Opatrunki alginianowe
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Rękawiczki, odzież, serwety
-
-
-
-
-
Odzież chirurgiczna i zabiegowa
-
-
-
-
-
Odzież chirurgiczna i zabiegowa
-
-
-
-
-
-
Obłożenia operacyjne
-
-
-
-
-
Odzież i pościel dla pacjenta
-
-
-
-
-
Podkłady i prześcieradła jednorazowe
-
-
-
-
-
Zestawy zabiegowe i operacyjne
-
-
-
-
Igły, strzykawki, narzędzia, nici
-
-
-
-
-
Igły i strzykawki
-
-
-
-
-
-
-
Biomateriały do implantacji
-
-
-
-
Dezynfekcja, sterylizacja
-
-
-
-
-
Dezynfekcja powierzchni
-
-
-
-
-
-
Dezynfekcja rąk i skóry
-
-
-
-
-
-
Dezynfekcja narzędzi, pościeli i bielizny
-
-
-
-
-
-
Mycie i pielęgnacja medyczna
-
-
-
-
-
-
-
-
Uzupełnienie dezynfekcji
-
-
-
-
Akcesoria medyczne
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Laryngologia
-
-
-
-
-
Stomatologia
-
-
-
-
Nietrzymanie moczu
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Pieluchy anatomiczne
-
-
-
-
-
Podkłady higieniczne
-
-
-
-
-
Majtki siatkowe i wkłady chłonne
-
-
-
-
-
Pielęgnacja specjalistyczna
-
-
-
-
Opieka długoterminowa
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Akcesoria pomocnicze
-
-
-
-
-
Profilaktyka przeciwodleżynowa
-
-
-
-
Pozostałe
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Ręczniki i mydła
-
-
-
-
-
Kosmetyki do pielęgnacji i mycia ciała
-
-
-
-
-
Pozostałe produkty
-
-
-
Rękawiczki nitrylowe, lateksowe a winylowe. Jaki rodzaj rękawiczek wybrać? Gdzie je kupić?
Rękawiczki nitrylowe, lateksowe i winylowe są wykorzystywane w różnych branża. W szczególności korzystają z nich służby medyczne. Czym charakteryzują się poszczególne rodzaje rękawiczek medycznych? Ile kosztują rękawiczki bezpudrowe i gdzie je kupić? Podpowiadamy.
Rękawiczki nitrylowe charakterystyka
Rękawiczki nitrylowe są wykonane z gumy butadienowo-akrylonitrylowej. Dzięki temu materiałowi rękawiczki jednorazowe nitrylowe są odporne ścieranie oraz rozdarcia. W sklepach medycznych są dostępne różnorodne kolory rękawiczek nitrylowych bezpudrowych. Bez problemu można kupić rękawiczki nitrylowe czarne, rękawice nitrylowe niebieskie, rękawice nitrylowe pomarańczowe, a nawet rękawiczki nitrylowe 100 szt. w kolorze tutti-frutti. Dostępne są także różne rozmiary:
- rękawiczki nitrylowe XS;
- rękawiczki nitrylowe S;
- rękawiczki nitrylowe M;
- rękawiczki nitrylowe L;
- rękawiczki nitrylowe XL.
Rękawiczki winylowe – charakterystyka
Rękawiczki winylowe są wykonane z PCV. Podobnie jak rękawiczki nitrylowe, są one przyjazne dla skóry i jednorazowego użytku. Czym się różnią rękawiczki nitrylowe a winylowe? Modele z winylu są bardziej wytrzymałe, ale za to mniej elastyczne od rękawiczek nitrylowych.
Rękawiczki lateksowe – charakterystyka
Rękawiczki lateksowe są często używane przez pracowników służby zdrowia. Wynika to z faktu, że lateksowe rękawiczki jednorazowe są bardzo wytrzymałe na rozciągnięcie, pęknięcie i uszkodzenie oraz doskonale zabezpieczają przed drobnoustrojami. Ich wadą jest ryzyko uczulenia, na szczęście jednak w sklepach medycznych są dostępne także modele hipoalergiczne, tj. rękawiczki lateksowe bezpudrowe. Brak środka pudrującego minimalizuje ryzyko podrażnień skóry. Poza sektorem medycznym rękawiczki lateksowe 100 szt. są stosowane także w gastronomii, salonach kosmetycznych oraz przez osoby opiekujące się dziećmi lub starszymi.
Czym się różnią rodzaje rękawiczek i które wybrać?
Wymienione powyżej rodzaje rękawiczek różnią się pod względem wytrzymałości, elastyczności i ryzyka uczulenia. Przykładowo, rękawiczki nitrylowe doskonale również zabezpiecza przed zabrudzeniami, podrażnieniami i zakażeniami bakteryjnymi, wirusowymi oraz spowodowanymi przez grzyby. Jeśli by jednak porównać rękawiczki nitrylowe a winylowe, te drugie są bardziej wytrzymałe, ale za to mniej wygodne. Z kolei modele lateksowe są wytrzymałe i doskonale zabezpieczają przed drobnoustrojami, ale mogą wywoływać uczulenie.
Prawidłowy dobór rękawiczek jednorazowych zależy przede wszystkim od ich przeznaczenia. W przypadku modeli do użytku domowego najważniejsze jest, aby rękawiczki były wygodne i chroniły przed środkami chemicznymi. Tymczasem rękawiczki medyczne muszą w pierwszej kolejności zabezpieczać przed kontaktem z płynami ustrojowymi pacjenta oraz drobnoustrojami.
Istotnym kryterium doboru rękawiczek medycznych jest uczulenie na lateks. W takiej sytuacji należy wybierać wyroby medyczne, które nie zawierają protein lateksu naturalnego, np. nitrylowe. O ile wiele osób ma uczulenie na lateks, o tyle uczulenie na nitryl raczej się nie zdarza. Rękawiczki wykonane z tego materiału stanowią więc bardzo dobre rozwiązanie dla alergików.
Gdzie kupić rękawiczki nitrylowe, winylowe i lateksowe i za ile?
Ile kosztują rękawiczki nitrylowe? Cena zależy od producenta, jakości wykonania oraz pojemności opakowania. Przykładowo, rękawiczki nitrylowe bezpudrowe to wydatek rzędu powyżej 50 złotych za 100 sztuk. Tymczasem profesjonalne rękawiczki nitrylowe dedykowane zabiegom laboratoryjnym kosztują powyżej 60 złotych za 100 sztuk.
Jeśli chodzi o cenę rękawiczek winylowych, jedno opakowanie zawierające 100 sztuk to zwykle wydatek rzędu około 12-20 złotych. Natomiast rękawiczki medyczne wykonane z lateksu kosztują od 15 do 30 złotych za 100 sztuk. Najdroższe są modele przeznaczone dla chirurgów – 50 par to wydatek rzędu około 80-100 złotych.
Wiesz już, ile kosztują rękawiczki winylowe, lateksowe oraz rękawiczki nitrylowe. Gdzie kupić tego typu akcesoria ochronne? Najlepsze miejsce to internetowy sklep medyczny matopat24.pl. W bogatym asortymencie można znaleźć zarówno rękawiczki lateksowe, jak i rękawiczki nitrylowe bezpudrowe oraz winylowe. Poza rękawiczkami medycznymi w matopat24.pl są dostępne także inne produkty z kategorii odzież ochronna, w tym np. ubrania zabiegowe dla chirurgów czy też odzież dla pacjenta. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą internetowego sklepu medycznego!
Powiązane wpisy
Rękawiczki nitrylowe są wykorzystywane w różnych branżach. Z racji tego, że skutecznie chronią one dłonie przed zabrudzeniem, podrażnieniami i zakażeniami,...
Liszaj płaski to choroba występująca u około 1% populacji, zmiany na skórze pojawiają się nagle. Jak wygląda liszaj? Co robić w przypadku zaobserwowania jego...
Dezynfekcja rąk ma na celu zredukowanie liczby drobnoustrojów znajdujących się na ich powierzchni. Dokładne czyszczenie rąk jest konieczne między innymi po...
Wyróżniamy dwa sposoby dezynfekcji rąk: chirurgiczną dezynfekcję rąk (np. przed wykonywanym zabiegiem) oraz higieniczną dezynfekcję rąk (np. przed...
W naszym otoczeniu żyje wiele chorobotwórczych mikroorganizmów, wśród nich wyróżniamy bakterie, wirusy, grzyby oraz pierwotniaki. Ponieważ większość zakażeń...
Regularna dezynfekcja rąk oraz dotykanych powierzchni pozwala na wyeliminowanie zagrożenia, jakim są infekcje bakteryjne, wirusowe oraz grzybicze. Jak wybrać...
Zadaj pytanie lub napisz komentarz